Grunty i działki budowlane

Wrocław i okolice

Spełnij marzenia – kup działkę budowlaną we Wrocławiu!

Decydując się na kupno działki, musimy nieco uzbroić się w cierpliwość oraz zebrać komplet dokumentów, których wykaz znajduje się poniżej. Formalności związane z nabyciem ziemi mogą zająć nawet kilka dni, dlatego też warto rozważyć zgłoszenie się po profesjonalną pomoc pośredników N-home.

Kupno działki: jakie dokumenty są konieczne?

Przede wszystkim, pamiętamy o tym, że kupując działkę należy zawrzeć umowę kupna-sprzedaży w formie aktu notarialnego. Umowa w innej formie będzie po prostu nieważna. Co więcej, często zdarza się, że sprzedający znajduje osobę, która oferuje mu wyższą cenę, przez co tracimy okazję. Przed taką okolicznością zabezpiecza nas umowa przedwstępna, która ma zapewnić nas, że działka nie zostanie nagle sprzedana innym chętnym. A jakich potrzebujemy dokumentów, by nabyć działkę?

  • Odpis z księgi wieczystej. W razie jego braku, konieczny jest akt własności lub akt zakupu.
  • Aktualny wypis z ewidencji gruntów. W razie jego braku potrzebna jest mapa przeznaczona do celów prawnych z zaznaczeniem określonej działki.
  • Wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
  • Od właściciela prosimy o zaświadczenie o opłaceniu podatków, a w razie, jeśli przejął teren w formie spadku, prosimy również o dokumenty potwierdzające jego przejęcie oraz zaświadczenie o zapłaconym podatku od spadków.

 

Szeroka oferta gruntów we Wrocławu i okolicach

Gdzie warto kupić działkę pod Wrocławiem? Na co zwracać uwagę?

Modne dziś okolice Wrocławia to m.in. Oława lub Kiełczów. Coraz popularniejsze jest osiedlanie się na wsiach lub przedmieściach z dobrym dojazdem do centrum, lecz z dala od hałasu. Przestrzenne, zaciszne tereny, to idealna lokalizacja dla wszystkich, którzy chcą, by ich przyszłe domy stanęły w miejscach wolnych od zgiełku.

Koniecznie zwróćmy uwagę na otaczający teren. Zainteresujmy się tym, czy okolica jest bezpieczna, oraz tym, czy w najbliższych latach na cichych, zielonych terenach nie stanie nagle wielka inwestycja, która całkowicie zmieni krajobraz i obciąży środowisko. Przed budową domu, warto zainteresować się rodzajem gleby na działce, by uniknąć przykrych niespodzianek. Coraz ważniejszym czynnikiem jest także klimat. Zadbajmy o osiedlenie się z dala od zbyt zadymionych terenów, warto stawiać na osiedla, na których wprowadzono nowoczesne rozwiązania.

N-Home Nieruchomości – dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu, które pomoże CI znaleźć idealną nieruchomość do kupienia bądź wynajęcia

TNT Tomasz Nazarewicz

+48 884 707 484

biuro@n-home.pl

pl. Legionów 2/5, IIp, Wrocław

(wejście od podwórza)